חדשות

נחתם הסכם שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי א.ר.ם לביה"ח "זיבו סנטר" בסין

רופאי המרכז הרפואי א.ר.ם, המתמחים באא"ג, הכשירו רופאים במחוז שנדונג בסין וביצעו כ-150 ניתוחים במטופלים סינים שידם אינם משגת לשלם בעד הטיפולים

רופאים בסין. אילוסטרציה

המרכז הרפואי הישראלי א.ר.ם ובית החולים המרכזי בעיר זיבו (Zibo) במחוז שנדונג בסין חתמו על מסמך ידידות ושיתוף פעולה (MOU) במהלך אירוע "China – Israel Medical" שהתקיים בשבוע שעבר בעיר. על המסמך חתמו מנכ"לית א.ר.ם נעה מנלה ומנהל בית החולים המרכזי בעיר "זיבו סנטר קסיאו הונגטאו" (Xiao Hongtao). כן חתמו יבגני מוגרמן, סמנכ"ל השיווק של חברת טופ מומחים. בטקס החתימה נכחו ראש העיר זיבו ומנהלי בתי חולים נוספים בעיר, נציגי ממשל והשגרירות הישראלית בסין.

טקס החתימה על המסמך היה בעקבות הגעתה לזיבו של משלחת וולונטרית של 20 רופאי אא"ג מישראל ועשרה אנשי צוות מהמרכז הרפואי א.ר.ם. במשך עשרה ימי שהותה של משלחת הרופאים הישראלית היא ביצעה בבתי חולים שונים בסין כ-150 ניתוחים וכן העבירה הדרכות והרצאות לימודיות שרק המחישו את ביסוס מעמדה של הרפואה הישראלית בעולם.

המרכז הרפואי א.ר.ם, בית חולים פרטי, מתמקד בתחום אף אוזן גרון, ניתוחי ראש צוואר פה ולסתות. הוא הוקם ב-2009 על ידי צוות של רופאים מובילים בישראל לצורך מתן מענה מקיף וכוללני לכל בעיה רפואית בתחומים אלה. המרכז פועל בשיטת Specialty Practice Group, כאשר הרופאים מקיימים ביניהם קשרי גומלין מקצועיים.

במהלך הביקור בעיר זיבו ביצעו רופאי המרכז הרפואי א.ר.ם מגוון ניתוחים בבתי החולים שבמחוז, בין השאר ניתוח אנדוסקופי בבלוטת התריס בשיטה חדשנית וללא חתך וצלקת וכן ניתוחים בבסיס הגולגולת, ניתוחי שתל שבלול וגם ניתוחים פשוטים יותר וטיפולי מרפאה. המטופלים הסינים שקיבלו את הטיפול היו כאלו שידם איננה משגת לשלם בעד הניתוחים בשל הצורך להשתתפות עצמית גבוהה הנדרשת בסין בניתוחים מסוג זה.

אנשי הצוות הרפואי הסיני ליוו את הרופאים הישראלים ולמדו מהם את טכניקות הניתוח השונות. בנוסף התקיימו כנסים מקצועיים שבהם הוצגו חידושים בתחום אא"ג. בכנס המרכזי השתתפו כ-500 רופאים מכ-80 בתי חולים מרחבי הפרובינציה הסינית.

נושאים קשורים:  חדשות,  א.ר.ם,  ישראל-סין,  אף אוזן גרון
תגובות
 
אנונימי/ת
05.11.2019, 20:43

"החי על המת"- לא די שהרפואה הפרטית שואבת רופאים מהרפואה הציבורית הגוססת, כעת מרחיקים עד לסין.
והחולים הישראלים? אלה ימשיכו להמתין חודשים לתור לניתוח א.א.ג בבית חולים, או שיכניסו שוב יד לכיס וישלמו כסף פרטי... או שייסעו לסין.