מינויים

מנהל חדש ליחידת כירורגיה ראש-צוואר במרכז הרפואי רמב"ם

פרופ' זיו גיל, מקים ומנהל המעבדה לחקר יישומי של הסרטן, מונה למנהל יחידת כירורגיה ראש-צוואר במחלקת אף, אוזן, גרון ברמב"ם

פרופ' זיו גיל, מנהל יחידת כירורגיה ראש-צוואר ברמב"ם. צילום: דוברות בית החולים

פרופ' זיו גיל מונה למנהל יחידת כירורגיה ראש-צוואר במחלקת אף אוזן גרון ברמב"ם. פרופ' גיל חזר לפני מספר שנים מארה"ב, שם ביצע תת התמחות בכירורגיה אונקולוגית של גידולי ראש וצוואר במרכז לסרטן ממוריאל סלואן-קטרינג, ניו יורק, ארה"ב. בהמשך, ביצע השתלמות בכירורגיה אנדוסקופית של גידולי בסיס הגולגולת בבית החולים של אוניברסיטת פיטסבורג.

עם חזרתו לישראל מונה פרופ' גיל למנהל היחידה לניתוחי ראש וצוואר בבית החולים איכילוב בתל אביב ובהמשך למנהל מחלקת אף אוזן גרון בבית החולים רמב"ם.

בנוסף הקים פרופ' גיל את המעבדה לחקר יישומי של הסרטן בסיוע קרנות תחרותיות חיצוניות. כראש המעבדה הוא אחראי על מחקר בסיסי של גידולים שונים ובמעבדתו עובד צוות של שבעה חוקרים כולל דוקטורנטים, פוסט דוקטורנטים, סטודנטים ומתמחים ברוטציה של מדעי היסוד. מעבדה זו ממומנת במלואה על ידי גרנטים תחרותיים חיצוניים, ביניהם ארגונים ממשלתיים כ-ISF ,BSF, ICRF, משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן.

פרופ' גיל חיבר יותר מ-150 מאמרים ופרקים בספרים ובאנציקלופדיות לרפואה. הוא מוזמן דרך קבע להרצות בכנסים בינלאומיים ומשמש כעורך וחבר מערכת של מספר עיתונים מהחשובים ביותר בתחום אא"ג וניתוחי ראש צוואר. הוא מתמחה בטיפול בחולים עם גידולי ראש וצוואר וביצע בין היתר אלפי ניתוחי בלוטת התריס, כריתה של גידולים בחלל הפה וגידולי בלוטות רוק.

כמו כן, כמומחה בניתוחי בסיס גולגולת נקרא לעתים קרובות ללמד קורסים באירופה ובארה"ב. בין היתר הוא עוסק בפיתוח שיטות ניתוחיות חדשות לניתוחי בסיס גולגולת, כריתות בעזרת רובוט דה וינצ'י וניתוחים מורכבים בילדים עם גידולים ומומים מולדים.​

נושאים קשורים:  פרופ' זיו גיל,  רמב"ם,  כירורגיה ראש-צוואר,  גידולי בסיס הגולגולת,  מינוי,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
30.12.2020, 18:43

הדור הצעיר היה אומר על זה חחחחח

פעם, כזה מנהל עם כאלו בלאגנים, היה עוזב למקום אחר. כנראה יקר לפטר ורמב\"ם מקווים שהציבור יישכח. יש אגב מצב שהם צודקים והוא ישכח.

אנונימי/ת
31.12.2020, 13:35

אתה צודק בכל חלקי התגובה. מאנשים המכירים את האיש הבנתי שהתחקיר הנ\"ל עוד עשה עימו חסד.

אנונימי/ת
30.12.2020, 19:13

מנהל מחלקה שהפך למנהל יחידה?

אנונימי/ת
09.01.2021, 12:00

שנמוך לצורך שדרוג. הכסף ימשיך לזרום ואולי יותר. השאלה מי ינהל עכשיו את תעשיית ה-FESS של רמבם?

30.12.2020, 19:28

כנראה שהתחקיר בהארץ לא השפיע

אנונימי/ת
30.12.2020, 19:34

קשה להאמין עד כמה נמוך רמב\"ם מגיע. איפה המוסר? מקור לחיקוי לדור הצעיר? הפתגם העתיק \"מסמר בלי ראש\" מקבל משנה תוקף במקרה זה. עם דגש על \"בלי ראש\"....

אנונימי/ת
30.12.2020, 19:41

סליחה, אבל פרופ גיל, ניתח חברה טובה וקרוב משפחה שלי, הוא היה מלא חמלה סבלנות, צנוע ומקצוען. שוב מתנפלים על מישהו שעשה ככ הרבה טוב לככ הרבה אנשים ומוציאים אותו להורג בככר העיר בגלל כתבה בעיתון. אתם לא יטודעים את העובדות. תשמרו על כבודו של האיש

אנונימי/ת
30.12.2020, 21:40

ברכות על המינוי.
אנחנו חיים במדבר אתי.
לא רק הוא אשם בגיחוך היחס למטופלים.
הדג ברמב\"ם מסריח מהראש-צוואר.

אנונימי/ת
31.12.2020, 11:53

הלו ??
מה עם הפדיחות כשניהל את המחלקה ?
מה עם הכתבה ?
https://www.google.com/amp/s/www.haaretz.co.il/amp/magazine/.premium-MAGAZINE-1.8913571

אנונימי/ת
09.01.2021, 11:57

רמב\"ם לא למד כלום ולא הסיק מסקנות מההתנהלו של הרופאים שלו. השדרוג של זיו מאפשר לו ליהנות משני העולמות- להסיר אחריותו מניהול א.א.ג ולהמשיך בפרקטיקת ה\"עליה השנייה\" המושחתת שלו.