חדשות

מיליארד צעירים בעולם נמצאים בסיכון לאובדן שמיעה

ה-CDC מגביל את רמות הרעש הבטוחות לסביבות 85 דציבלים במשך 40 שעות בשבוע; המחקר מצא כי רמת הווליום בסמארטפון מגיעה לעתים קרובות ל-105 דציבלים

מחקר שנועד לקבוע את השכיחות של שיטות האזנה לא בטוחות מחשיפה למכשירי האזנה אישיים (PLDs) ומקומות בילוי רועשים אצל צעירים בגילאי 12-34 שנים, ולהעריך את מספר הצעירים שעלולים להיות בסיכון לאובדן שמיעה כתוצאה מהאזנה לא בטוחה ברחבי העולם, פורסם אתמול (ג') בכתב העת BMJ Global Health.

החוקרים ערכו סקירה שיטתית ומטה-אנליזה כדי להעריך את השכיחות של האזנה לא בטוחה ממכשירים אישיים ובמקומות בילוי רועשים. עורכי המחקר השתמשו בשלושה מאגרי מידע של מאמרים בביקורת עמיתים, שפורסמו בין השנים 2000 ו-2021 ודיווחו על שיטות האזנה לא בטוחות אצל אנשים בגילאי 12-34 שנים. מספר הצעירים שעלולים להיות בסיכון לאובדן שמיעה ברחבי העולם הוערך על פי אומדן האוכלוסייה העולמית בגילאי 12-34 שנים.

מעקב אחר שיטות ההזנה הלא בטוחות נעשה על פי שימוש באוזניות ונוכחות במקומות בילוי, כמו קונצרטים, ברים ומועדונים. "הערכנו ש-0.67 עד 1.35 מיליארד אנשים בגילאי 12-34 ברחבי העולם עשויים לעסוק בשיטות האזנה לא בטוחות", ולכן נמצאים בסיכון לאובדן שמיעה, אמרה מחברת המחקר הראשית לורן דילארד. דילארד היא יועצת של ארגון הבריאות העולמי WHO ועמיתת בתר-דוקטורט באוניברסיטה הרפואית של דרום קרוליינה - Medical University of South Carolina.

חשיפה לצליל בעוצמה גבוהה מדי עלולה לעייף את תאי החישה והמבנים באוזן, אמרה דילארד. אם זה נמשך זמן רב מדי, הם עלולים להיפגע לצמיתות, וכתוצאה מכך לאובדן שמיעה, טינטון או שניהם.

החוקרים המליצו, בשל העובדה ששיטות האזנה לא בטוחות נפוצות מאוד ברחבי העולם ועשויות להעמיד למעלה ממיליארד צעירים בסיכון לאובדן שמיעה, כי יש צורך דחוף לתעדף מדיניות המתמקדת בהקשבה בטוחה. ארגון הבריאות העולמי מספק חומרים מקיפים כדי לסייע בפיתוח ויישום מדיניות.

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן ה-CDC מגביל את רמות הרעש הבטוחות לסביבות 85 דציבלים במשך 40 שעות בשבוע. אם מאזינים רק במשך שעתיים וחצי ביום, זה שווה ערך לכ-92 דציבלים, קבע המחקר. ואולם בהאזנה לסמארטפון שהורדו אליו קבצי אודיו MP3, מאזינים בוחרים לעתים קרובות בווליום גבוה של 105 דציבלים, ובמקומות בילוי העוצמה לרוב נעה בין 104 ל-112 דציבלים.

החוקרים המליצו לבקר את עוצמת ההאזנה באמצעות כיוון ההגדרות במכשירים עצמם, ולהשתמש במכשירים המתריעים על סאונד גבוה. כן המליצו להשתמש באוזניות שמפחיתות רעשי רקע, מה שעשוי לעזור לשמור על עוצמת הקול ברמות נמוכות יותר. במקומות בילוי עדיף לעמוד הרחק מהרמקולים ולקחת מפעם לפעם "הפסקות רעש" – ולצאת מדי פעם לכמה דקות מהמקום.

נושאים קשורים:  חדשות,  אובדן שמיעה,  אוזניות,  חשיפה לרעש,  טנטון,  ה-CDC
תגובות
אנונימי/ת
20.11.2022, 10:45

אלא שלא היתה קורונה בחצי הכדור הדרומי, והנתונים מאנגליה הן לגבי שפעת והן לגבי קורונה הם הפוכים לנכתב מפי שני המומחים, שלא למדו כנראה את הדוחות המצורפים

אנונימי/ת
20.11.2022, 10:47

אלא שלא היתה קורונה בחצי הכדור הדרומי, עונת השפעת שם סוכמה כקלה עד בינונית, ודוחות ניטור השפעת מאנגליה אומרים ההיפך משמצוטט מפי המומחים..........................................